יום שבת, 3 בנובמבר 2018

Nashlim model for manager's lonelinessמודל נשלי"ם לבדידותו של המנהל

בדידותו של מנהל באה לידי ביטוי באחריות המוטלת עליו בזמן תהליך קבלת החלטות, אותו הוא מבצע ברוב המקרים לבד. תחושת הבדידות מועצמת בשל האחריות המוטלת רק עליו, בשילוב החששות עמן הוא מתמודד. בכדי לסייע בהתמודדות עם בדידות זו מוקמת קהילת מנהלים מקצועיות לומדות.
זוהו 5 מאפיינים ועקרונות מנחים למהות הגדרתה של קהילת מנהלים מקצועית לומדת. החמישה אוגדו תחת ראשי התיבות של המילה נשלי"ם. כל אחד מן המאפיינים יכול לעמוד בפני עצמו, אך רק החיבור של כל החמישה מגדיר את הקהילה
פירוט חמשת המאפיינים:
נושא או עולם תוכן משותף
שילוב בין תיאוריות ופרקטיקה
ליווי ע"י גורמים אקדמים
יצירת מרחב בטוח ותחושת שייכות
מודעות לתהליך הלמידה והמשגתו

עקרונות נשלי"ם מסייעים למנהלים להשלים זה את זה לכדי מרחב לומד, להגדיר ולהבחין בין קהילת המנהלים לבין כל מסגרת קבוצתית לומדת אחרת. על כתפי המנהל מונח כובד האחריות להביא בחשבון שיקולים רבים בכדי לקבל החלטות. מנהל בכיר חי במציאות תמידית של כאוס ושל עודף משימות. כל מנהל בעל דעה טוען רק בזכות חלק אחד של התמונה מבלי לראות את איכותם של החלקים האחרים. מנהל רואה כאוס היכן שאחרים אינם רואים אותו, ומשם ממשיכה בדידותו של מנהל אינטליגנטי. הדגש בנשלי"ם הוא היחסים, והאופן בו הם מאפשרים העלאת המודעות ואותנטיות.
במפגש נוצר דיאלוג אמיתי עם מספר מנהלים בו-זמנית, המעצים את ההתגלות של האותנטיות, והמנהל יכול לפגוש את עצמו באמת. הלמידה היא ברובה למידה רפלקטיבית המבוססת על למידה מהצלחות העבר ויישום הכלים הנלמדים במפגשים בפרק הזמן בין המפגשים.
כל שאדם נמצא בעמדת ניהול בכירה יותר, כך עולה רמת אי-הודאות של ההחלטות שעליו לקבל וגם מספרן. לכן, דווקא אצל מנהל בעל אחריות והבנה גוברות גם המחשבות, החששות והספקות. באופן פרדוקסלי, ככל שמנהל ניצב בפני החלטות מורכבות יותר, כך קטן מספרם של האנשים שעמם ביכולתו להתייעץ בפתיחות. כאן באה נחיצות קהילת מנהלים מקצועית לומדת. למודעות המנהל תפקיד חשוב בזיהוי ההתנהגויות שהובילו להצלחה- שחזור התחושות, המחשבות והרגשות. מסגרת בה מתקיימת קהילת מנהלים מקצועית לומדת זוכה לבניית ידע כללי וידע מקצועי וצבירתו, ניהול ידע זה באופן יעיל ומשוב חוזר מחזק את אותה המסגרת ומעשיר את משאביה המקצועיים. במקביל זוכה הקהילה לזיכוך המקצועיות שלה ולהבטחת דורות חדשים של לומדים.
קהילת מנהלים מקצועית לומדת המוגדרת על-פי מודל נשלי"ם, היא בעלת נושא או עולם תוכן המשותף לכולם, ליווי ע"י גורמים אקדמים, המומחים לשלב את התיאוריות עם הידע הפרקטי והניסיון הרב שמגיע מעשייתם בשדה. הלומד השותף בה חווה תחושת שייכות, מרחב בטוח להצגת רעיונותיו המקצועיים ותמיכת שאר הלומדים. במהלך הפעילות עולה מודעותו של הלומד לתהליך הלמידה אותו הוא חווה. מודעות זו הכרחית לטיוב תהליך הלמידה והמשגתו ללמידה משמעותית.

2 תגובות:

  1. שמי איזבלה איתן, אני מגיעה מתל אביב ,, אבל אני עוברת לאוהיו עם בעלי, אני רוצה לחלוק את החדשות הטובות על חיי עם כל מי שזקוק לעזרה בנישואין / זוגיות. סבלתי שש שנים, בעלי עזב אותי והמשכתי ללדת אישה אחרת רק בגלל שמשפחתו לא אהבה אותי, ומכיוון שלא יכולתי להביא לו תינוק, בכיתי שבע שנים בגלל שבעלי התגרש ממני. חיפשתי את הכישוף שהענן עזר לי ברשת פגשתי כל כך הרבה קוסמים, כולם גייסו כסף בלי לעזור לי, אבל ב -3 באוגוסט 2019 ראיתי תרומה מקוונת של קוסם טוב בשם ד"ר אלאבה. החלטתי לפנות אליו כשפניתי אליו, הוא אמר לי שהבעיה שלי נפתרה מכיוון שפניתי אליו, אמרתי לו את כל הבעיות שלי והוא הבטיח שיעזור לי להחזיר את בעלי. ד"ר אלאבה הורה לי והראה לי מה לעשות אז אני ממלא אחר כל ההוראות ועושה את מה שהוא ביקש ממני לעשות אחרי שלושה ימים הוא אמר לי שבעלי יתקשר אלי לפני שאני ישן באותו יום ויתנצל. ברגע שהוא סיפר לי הכל, בעלי התקשר אלי וביקש שאחזור אליו אחרי שש שנות גירושין. היום אני חולק את המסר הזה כי אני רוצה שהעולם יידע וזו עבודה טובה, ואני גם מאוד שמח להיות בהריון ולאלו מכם שזקוקים לעזרה, בעיות בעבודה או קידום, צרו קשר עוד היום עם ד"ר אלאבה ופתרו את הבעיה שלכם הנה דוא"ל: dralaba3000@gmail.com או whatsapp בטלפון: +2349039885856 אני מבטיח לך שהבעיה שלך תיפתר

    השבמחק
  2. אני ובעלי לשעבר נפרדנו לפני שנה וחודשיים והייתי בחודש השישי להריוני. שנינו אוהבים אחד את השני וזה היה הלם עבורי וזה ממש שבר לי את הלב. ניסיתי להתקשר אליו ושני הקווים נותקו. ניסיתי להשיג אותו ברשתות החברתיות, אבל הוא סילק אותי מהן. ניסיתי להגיע להורים שלו והם אמרו לי שהבן שלהם אמר שהוא לא אוהב אותי ולא רוצה לראות אותי והם לא יודעים מה לא בסדר. בכיתי ובכיתי כל יום כי אהבתי אותו מאוד. עד שילדתי והתינוק היה בן שנה, לא הצלחתי להחזיר את אהבתי. שוב, התבלבלתי. אני לא יודע מה לעשות וגם איבדתי את העבודה ואין לי כסף לטפל בתינוק. הייתי אומללה בחיים אז בכיתי לאחותי וסיפרתי לה את הבעיה שלי ואמרתי שהיא יודעת על כישוף עוצמתי של ד"ר אפטה שעוזר לה כשהיא לא יכלה להיכנס להריון. יצרתי איתו קשר במייל והוא אמר שהוא יעזור לי ואמר לי שאישה עשתה כישוף על בעלי ואמרה שהוא יעזור לי לשבור את הכישוף כדי שבעלי יחזור אליי לנצח והדבר יהיה שלי. זו הייתה הפתעה גדולה עבורי שכל מה שהוא אמר קרה. בעלי מיד חזר אלי ואמר לי לסלוח לו. תודה רבה למטיל הקסמים החזק והאמיתי הזה. אני מתפלל שהוא יחיה זמן רב ויעשה עוד מהעבודה הנפלאה שלו. אם יש לך בעיה שמטרידה אותך בחיים, עליך ליצור קשר עם שחקן הכישוף החזק הזה! הוא יכול לעזור לך. הוא לא יאכזב אותך, אתה יכול להגיע אליו דרך כתובת ה-Gmail: drapata4@gmail.com או שאתה יכול להשיג אותו דרך הוויבר / WhatsApp שלו:(+22958359273)

    השבמחק